3 października na Rynku Staromiejskim w Toruniu w czasie apelu kończącego Złaz Drużyn Hufca zostały wręczone odznaczenia i podziękowania dla instruktorów i przyjaciół hufca. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie przez zastępcę naczelnika ZHP hm. Krzysztofa Budzińskiego symbolicznej laski skautowej niezawodnemu przyjacielowi ZHP prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu.

Odznaczony w ciepłych słowach odniósł się do pracy harcerstwa, w tym Hufca ZHP w Toruniu. Stwierdził, że na harcerzach zawsze można polegać. Nie tak dawno sprawdzili się w czasie powodzi w okolicach miasta.

W uroczystości wziął udział przewodniczący ZHP hm. Adam Massalski, komendantka Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej hm. Lucyna Andrysiak, komendantka Hufca Toruń hm. Lidia Lach oraz liczne grono instruktorów i przyjaciół harcerstwa.

hm. Adam Czetwertyński
Instruktor biura GK ZHP