9 września odbędzie się IV Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży w ramach Programu STOP18! Wszystkie drużyny harcerskie, które chcą wziąć udział w programie, zapraszamy na stronę https://rejestracja-uzytkownikow.pl/zhp, przez którą do 5 września można zgłosić się po bezpłatne materiały edukacyjne.
Harcerze od wielu lat wspierają działania prowadzone w ramach Programu STOP18! Przeprowadzamy własne kampanie edukacyjne, skierowane do młodzieży i sprzedawców, oraz badania metodą Tajemniczy Klient, sprawdzające sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim. Dostarczamy sprzedawcom materiały, dotyczące prawa sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz przypominamy, jakie kary grożą za ich sprzedaż osobom niepełnoletnim.

Więcej informacji o akcji oraz działaniach, prowadzonych w jej ramach, można było zdobyć u koordynatorów Programu STOP18! obecnych na Jubileuszowym Zlocie Stulecia Harcerstwa Kraków 2010.

Program Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP18! od 13 lat działa na rzecz poprawy przestrzegania zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych niepełnoletnim. Koalicję Programu STOP18! tworzy 21 organizacji i firm, wśród których znajduje się Związek Harcerstwa Polskiego. Z najnowszego badania Programu STOP18! wynika, że pomimo wysokiej świadomości obowiązującego prawa, aż 63% sprzedawców sprzedałoby papierosy osobie niepełnoletniej.
Dodatkowe informacje o akcji na stronie internetowej: www.stop18.pl

Daniel Kucharski