W dniach 12-13 czerwca 2010 r. w siedzibie GK ZHP odbyło się III plenarne posiedzenie Centralnej Komisji Rewizyjnej ZHP. Komisja wysłuchała opinii zespołów w sprawie analizy sprawozdań finansowych Głównej Kwatery ZHP, jednostek samobilansujących, fundacji i spółek, łącznego sprawozdania ZHP oraz sprawozdań finansowych chorągwi. Zapoznała się z informacją o działaniach Naczelnika i członków Głównej Kwatery ZHP za okres od 7 do 31 grudnia 2009 r., dokonała oceny pracy członków GK ZHP i przyjęła uchwałę w sprawie absolutorium dla poszczególnych członków Głównej Kwatery ZHP za rok 2009.

Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica złożyła informację o działaniach bieżących, a skarbnik ZHP o działalności finansowej, w tym na temat składek.

CKR rozpatrując wniosek Komendy Chorągwi Wielkopolskiej ZHP dotyczący unieważnienia Uchwały nr 30/XXXIII Rady Naczelnej ZHP z dnia 10 lutego 2007 roku w sprawie zasad i sposobu finansowania władz ZHP unieważniła tę uchwałę zgodnie z wnioskiem.

W sprawach różnych m.in. wysłuchano informacji o pracach zespołów stałych CKR, powołano zespoły kontrolne, omówiono udział członków CKR w zjazdach chorągwi, rozmawiano o współpracy z komisjami rewizyjnymi chorągwi.

hm. Waldemar Dolata
sekretarz Centralnej Komisji Rewizyjnej ZHP