22 lipca w wypadku samochodowym w drodze powrotnej z obozu żeglarskiego zginęło czworo harcerzy hufca Łódź-Śródmieście. Piąta osoba biorąca udział w wypadku – Ernest – przebywa w szpitalu. 26 lipca poprosiliśmy Was o pomoc w akcji honorowego oddawania krwi, która pomoże Ernestowi wrócić do zdrowia.

Stan zdrowia Ernesta uległ poprawie, krew już nie jest mu podawana, choć oczywiście czeka go wiele pracy, by wrócić do dawnej formy.

Jak przyznaje koordynator akcji instruktor szczepu 58 ŁWDH Szymon Ciemnicki odzew ze strony środowisk harcerskich i nie tylko harcerskich, szczególnie z Łodzi, był duży. Szybko znalazło się 100 ochotników, którzy mogli oddać krew. Zarówno Ernest, jak i jego rodzice serdecznie dziękują za okazaną pomoc i zaangażowanie.

phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP