22 września skończyła 90 lat  hm. Halina Wiśniewska "Druhna Babcia", instruktorka Hufca Warszawa Mokotów, autorka osobistej relacji, prezentującej historię harcerstwa "Gawędy druhny babci", jedyna żyjąca przedstawicielka harcerskiej "bandy czworga" – grupy instruktorów (byli w niej jeszcze hm. Anna Zawadzka, hm. Stefan Mirowski i hm. Jan Rossman), którzy pod koniec lat 80-tych wsparli przemiany, dokonujące się w ZHP.

Niestety przygotowane z tej okazji przez Muzeum Harcerstwa spotkanie w GK ZHP odbyło się bez jubilatki, która doznała w drodze do Głównej Kwatery niewielkiego urazu i musiała być hospitalizowana.

Zgromadzona stuosobowa grupa przyjaciół Druhny Babci wpisała się do wielkiej księgi pamiątkowej i pozowała do zdjęcia, które zostanie przekazane jubilatce.

Wszyscy życzyli druhnie Halinie szybkiego powrotu do zdrowia i długich lat życia. Sto lat (i jeszcze więcej) Druhno Babciu!

hm. Adam Czetwertyński
instruktor Biura GK ZHP