16 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Senatu. Wraz z przedstawicielami GK ZHP – skarbnikiem hm. Lucjan Brudzyńskim i członkinią GK hm. Emilią Kulczyk-Prus oraz harcerzami z Hufca Warszawa Żoliborz w uroczystości Światła uczestniczył przewodniczący ZHP senator hm. Adam Massalski.

Gawędę o tradycji BŚP wygłosił i życzenia senatorom oraz pracownikom Senatu złożył hm. Brudzyński. W świątecznej atmosferze harcerze przekazali Światło marszałkowi Bogdanowi Borusewiczowi.

Po krótkiej modlitwie i poświęceniu opłatków wszyscy zgromadzeni wraz z harcerzami składali sobie życzenia. Senatorowie w swobodnych rozmowach pytali o aktualną pracę ZHP. Na prośbę harcerzy Marszałek Senatu złożył na pamiątkę spotkania podpis na choinkowej bombce.

hm. Jana Świnarska
instruktorka Wydziału pracy z kadrą