14 grudnia na ręce marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica przekazała Betlejemskie Światło Pokoju.

Dziękując za Światło marszałek przywołał słowa Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu: – Skauting jest po to, by być przekonanym, że zostawiamy świat trochę lepszym niż go zastaliśmy. – Po czym dodał, że to wyzwanie dla nas wszystkich.

Wręczenie Betlejemskiego Światła Pokoju na ręce marszałka Sejmu było poprzedzone uroczystym otwarciem wystawy przygotowanej przez Muzeum Harcerstwa z okazji 100-lecia ruchu harcerskiego na ziemiach polskich. Otwarcia dokonał wicemarszałek Sejmu Marek  Kuchciński oraz przewodniczący ZHP senator RP hm. Adam Massalski.

Marszałek Schetyna oraz wicemarszałkowie Sejmu: Stefan Niesiołowski, Marek Kuchciński i Jerzy Wenderlich podpisali się na świątecznej bombce ZHP, która trafi do Muzeum Harcerstwa. Lampion ze Światłem z Betlejem został ustawiony przed wejściem do dali plenarnej.

W spotkaniu w Sejmie uczestniczyli: naczelniczka hm. Małgorzata Sinica, zastępca naczelnika hm. Krzysztof Budziński, członek GK hm. Grzegorz Woźniak oraz komendanci chorągwi: Mazowieckiej, Opolskiej i Podkarpackiej. Wśród środowisk harcerskich reprezentowne były hufce ZHP: Gdańsk Śródmieście, Kraków Śródmieście, Pabianice, Tuchola i Warszawa Mokotów.

phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP