miniatura-02

Powitaj e-ZHP!Skąd zmiany?Bezpieczeństwo

Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczyna wdrażanie pakietu Microsoft Office 365, z którego korzystać będą mogli bezpłatnie wszyscy członkowie organizacji.

Microsoft Office 365 to zestaw w pełni profesjonalnych narzędzi do współpracy i komunikacji, dostępny w chmurze internetowej. Harcerze otrzymają pakiet usług zawierających pocztę elektroniczną, współdzielone kalendarze, wiadomości błyskawiczne, wideokonferencje, przestrzeń na dysku wirtualnym oraz dostęp do internetowych wersji aplikacji pakietu biurowego – Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Dzięki zastosowaniu technologii chmury internetowej dostęp do wszystkich funkcji pakietu będzie dostępny z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Z Microsoft Office 365 w Polsce korzysta ponad milion użytkowników, a także kilka dużych organizacji pozarządowych, w tym Ochotnicze Straże Pożarne, Stowarzyszenie Wiosna (Szlachetna Paczka) oraz Caritas.

Aby dowiedzieć się, jakie czekają Cię zmiany, wybierz jedną z opcji po prawej.

Decyzja o tych zmianach wynikła z kilku niezależnych czynników:

• Poszukiwaliśmy narzędzi, które ułatwią elektroniczny obieg dokumentów w naszej organizacji, tym samym realizując jeden z kierunków Strategii ZHP na lata 2012-2017.
  • Oferta firmy Google dla organizacji pozarządowych (z której dotychczas korzystaliśmy pod postacią usługi Google Apps) zmieniła się. Chcąc zapewnić naszej organizacji dalsze funkcjonowanie na odpowiednim poziomie, podjęliśmy decyzję o zmianie usługodawcy.

Wdrożenie Office 365 w ZHP będzie wykonywane w ścisłej współpracy ZHP z Microsoft Polska oraz partnerem technologicznym – Supremo. W czasie migracji na nową usługę zostaną przeniesione zawartości skrzynek pocztowych. Nad tym by przebiegało to w sposób maksymalnie komfortowy i bezpieczny dla użytkowników będzie pracował zespół wdrożeniowy.

Serwery Microsoft Polska, na których przetwarzane są dane w ramach Office 365 spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, m.in. posiadają ochronę przetwarzanych danych osobowych.

Czy proces migracji jest bezpieczny? Czy ktoś może uzyskać dostęp do moich danych?

W trakcie migracji kładziemy specjalny nacisk na bezpieczeństwo Twoich danych. Całość tego skomplikowanego procesu została zaprojektowana tak, aby przede wszystkim zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo i ochronę Twoich danych. Proces migracji jest przeprowadzany przez doświadczonego partnera – firmę Supremo – który zrealizował z powodzeniem wiele podobnych projektów na tak dużą skalę. Dodatkowo nad całym procesem bezpośrednio czuwają przedstawiciele firmy Microsoft.

Najnowsze informacje dotyczące e-ZHP

logooffice1