Czy wiesz, że to już trzeci raz, kiedy w Dzień Myśli Braterskiej wspólnie oddamy krew?

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja znanej już i coraz popularniejszej akcji Kropla Krwi na DMB. Już po raz trzeci będziemy mieli okazję zjednoczyć się w tym czasie nie tylko z innymi harcerzami, a również z chorymi i potrzebującymi, dając im kroplę siebie. Dzień Myśli Braterskiej jest dla nas, harcerzy, czasem, w którym króluje służba, braterstwo i przyjaźń. Poprzez wspólną akcję krwiodawczą mamy okazję celebrować to święto nie tylko wzajemnymi życzeniami, ale przede wszystkim – działaniem.

Ostatnie dwie edycje zebrały łącznie 217 krwiodawców! Aż 63 z nich właśnie podczas Kropli Krwi pierwszy raz oddało krew, której ofiarowaliśmy aż 78,3 litry!

Zastanawiasz się? Nie masz nad czym! Zbierz grupę harcerzy, instruktorów, ale także przyjaciół Waszych harcerskich środowisk, rodziców, znajomych i działajcie! Idźcie większą grupą, pokażcie, jaka drzemie w Was siła!

Szczegóły?

W dniach 15-25 lutego pójdź do najbliższego punktu krwiodawstwa i oddaj krew. Załóż mundur, zrób sobie zdjęcie i wstaw na facebooka tagując je #KROPLAKRWI #DMB #22LUTEGO. Po więcej informacji zaglądaj na bieżąco na wydarzenie na facebooku.

CO WAŻNE!

Jeżeli nie możesz oddawać krwi  nie przejmuj się! Również możesz brać udział w akcji. Propagowanie idei krwiodawstwa jest równie ważne jak samo oddawanie krwi! Ty nie możesz, ale Twoi znajomi mogą! Zachęć ich, pójdź z nimi, bądźcie tego dnia razem i wspólnie dajcie wyraz harcerskiej służbie!

I Ty możesz zostać KRWIOBOHATEREM!