„Zwolnieni z Teorii” to platforma, która ułatwia realizację projektów społecznych i pomaga w zdobywaniu najbardziej pożądanych umiejętności. Co więcej, skorzystać mogą wszyscy powyżej 13 roku życia i organizować swoje inicjatywy w wybranym terminie. Związek Harcerstwa Polskiego został Partnerem platformy by nasza harcerska służba była jeszcze lepsza!

Na czym polega „zwalnianie z teorii”? Uczestnicy rywalizują tu nie w testach i esejach, ale w prawdziwych działaniach ze społecznym celem. Ścigają się w liczbie zdobytych partnerów, pozyskanym budżecie a przede wszystkim w tym ilu osobom pomogą. W dwóch dotychczasowych edycjach udało się zrealizować aż 850 takich projektów. Co kryje się za tym hasłem? Działania mogące odmienić np. życie waszych rówieśników, sąsiadów czy seniorów. Dwa lata temu wędrownicy z Krakowa zrealizowali projekt społeczny „Włącz się!”. W ramach trzech akcji projektowych pokazali mieszkańcom Krakowa że by włączyć się w kulturę nie trzeba koniecznie iść do teatru, kina czy muzeum, żeby spotkać sztukę.

W tej chwili „Zwolnieni z Teorii” otwierają swoją ogólnopolską platformę po raz trzeci. Wcześniej przez trzy lata działali tylko w Warszawie.  By prowadzić projekty społeczne wysokiej jakości, na portalu www.zwolnienizteorii.pl stopniowo, w formie pytań i odpowiedzi podawana jest wiedza na temat np. podziału zadań, budowania harmonogramu, zdobywania partnerów i finansowania. Dzięki tej formie wsparcie i zachętę do społecznych działań dostają wszyscy. Nie ma rekrutacji czy opłat rejestracyjnych. Wystarczy mieć dostęp do internetu, zarejestrować się na platformie i dobrać swój zespół. Po ukończeniu każdy uczestnik otrzymuje profesjonalny certyfikat z zarządzania projektami sygnowany przez Project Management Institute R.E.P.

Naucz się organizować harcerskie akcje i służbę według międzynarodowych standardów zarządzania projektami i zdobądź certyfikat, którym pochwalisz się pracodawcom! Patrolem wędrowniczym, radą drużyny lub szczepu możecie nauczyć się działać skuteczniej, pokazać światu harcerską służbę, zrealizować znaki służby, czy wymagania na stopnie. Co więcej Partnerzy Stażowi Social Wolves zapraszają członków Społeczności na płatne i jakościowe staże np. w T-Mobile, BZ WBK, Microsoft, PZU, McKinsey&Company i kilkudziesięciu firmach zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu.

Więcej informacji na stronie organizatora www.zwolnienizteorii.pl