13 czerwca w Wieluniu (woj. łódzkie) odbędzie się konferencja instruktorska „Metoda na metodę”. Do udziału w wydarzeniu zaprasza komenda kursu harcmistrzowskiego „COGITO”.

Jednym z najważniejszych zadań, jakie postawił przed nami ostatni Zjazd ZHP, jest przeprowadzenie analizy funkcjonowania instrumentów metodycznych: stopni i sprawności harcerskich, a także systemu zastępowego.

Chcemy, aby instruktorom harcerskim nie było wszystko jedno, aby wpływali na oblicze harcerstwa. Jasno wyrażali swoje zdanie i potrafili patrzeć na ZHP jako na całość, uwzględniając różnorodność poglądów. Dlatego zapraszamy wszystkich instruktorów do kreowania rzeczywistości, pozostawienia śladu, zabrania głosu w najważniejszych sprawach dla harcerstwa. Zapraszamy Was do wzięcia aktywnego udziału w konferencji instruktorskiej „Metoda na metodę”.

Jeżeli rzeczywiście instrumenty metodyczne potrzebują zmian, to zanim cokolwiek zrobimy, niech to będzie wynik dogłębnej dyskusji, konsultacji i wiedzy.

Niech to będzie także pretekst do zastanowienia się nad tym, jakim chcemy być ruchem, kogo chcemy wychować, w rozpoczynającym się drugim stuleciu harcerstwa.

Warunki uczestnictwa: Przesłanie w terminie do 5.06 zgłoszenia na adres: [email protected]  według załączonego wzoru oraz wpłata wpisowego w terminie do 5.06 na konto zawarte w potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 czerwca za pomocą formularza. Koszt udziału w wydarzeniu to 10 zł.