W miniony weekend w Sunningdale Park w Ascot (Wielka Brytania) odbył się Zjazd Ogólny ZHP działającego poza granicami Kraju. W imieniu Głównej Kwatery ZHP w Zjeździe uczestniczyli hm. Justyna Sikorska – członkini GK ZHP oraz ks. hm. Wojciech Jurkowski – Naczelny Kapelan ZHP.

Zjazd Ogólny ZHPpgK przyjmował sprawozdania, dokonywał podsumowania trzyletniej kadencji oraz dokonywał wyboru nowych władz. Nowym Przewodniczącym ZHP działającego poza granicami Kraju został hm. Robert  Rospedzihowski – Komendant Chorągwi Harcerzy w Wielkiej Brytanii.

Druhna Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica skierowała do Zjazdu Ogólnego ZHPpgK list, w którym podziękowała za zaproszenie na Zjazd, podkreśliła jak ważne jest łączenie sił we wspólnej pracy nad wychowaniem dzieci i młodzieży oraz życzyła nowo wybranym władzom wytrwałości i satysfakcji z pełnionych funkcji.