Z całego serca zachęcamy do udziału w akcji rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku dla instruktorki Hufca ZHP Sieradz – pwd. Marty Łużyńskiej. Akcja dotyczy osób powyżej 18. roku życia.

Druhna Marta trafiła do szpitala pod koniec września i zdiagnozowano u niej anemię aplastyczną – całkowity zanik szpiku kostnego. Uratować ją może tylko znalezienie dawcy i przeszczep szpiku kostnego. Niestety, jej brat nie jest zgodny, a u pozostałych członków rodziny również jest mała szansa na zgodność.

6 grudnia odbędzie się akcja w Sieradzu, a 10 i 11 grudnia będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca w Warszawie.

Szczegóły można znaleźć na stronie poświęconej wydarzeniom związanym z druhną Martą.

Zarejestrować się można także poza akcjami. Przez stronę DKMSu oraz w najbliższym Regionalnym Centrum Krwiodawsta i Krwiolecznictwa.

Mamy nadzieję, że dobro, które zostawiła druhna Marta w ZHP podczas pracy z harcerzami teraz do niej wróci!

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem na temat druhny Marty.