Społeczność Ogólnopolskiego Programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza do udziału w X Jubileuszowym Przystanku PaT, który odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Celem programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” jest inspirowanie uczniów szkół ponadpodstawowych do tworzenia lokalnych młodzieżowych grup PaT, promujących wśród rówieśników modę na życie wolne od przemocy i uzależnień. Obecnie na terenie całego kraju działa 90 takich grup realizujących swoje projekty metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej.

Przez ponad 9 lat działalności program PaT objął 300 tysięcy osób, w tym młodzież szkolną, rodziców, samorządowców i pedagogów. Program realizuje Gabinet Komendanta Głównego Policji przy współpracy i wsparciu MSW, MEN, Rzecznika Praw Dziecka, biur KGP oraz jednostek organizacyjnych Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, organizacji harcerskich, mediów oraz organizacji pozarządowych. Program PaT od 2011 roku wpisany jest także w działania Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości EUCPN.

Tegoroczny X Jubileuszowy Ogólnopolski Przystanek PaT organizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, odbędzie się w Warszawie w dniach 23 i 24 czerwca na Stadionie Narodowym. W 2015 roku będzie to największe w kraju ogólnopolskie spotkanie młodych  na rzecz bezpieczeństwa, podczas którego młodzież szkolna promować będzie wartości takie jak zdrowie, kultura relacji, wrażliwość społeczna, a przede wszystkim wolność od przemocy i uzależnień. Młodzi ludzie zachęcać będą swoich rówieśników do aktywności społecznej oraz rozwoju poprzez odkrywanie własnych pasji. W tej największej w kraju akcji twórczej profilaktyki rówieśniczej wezmą udział młodzieżowe grupy PaT, uczniowie klas o policyjnym profilu kształcenia oraz młodzież zaangażowana w projekty społeczne i działania na rzecz bezpieczeństwa.

Już dziś można zgłosić swoją drużynę lub patrol. Zgłoszenia należy kierować do 25 maja br. do koordynatora projektu Profilaktyka a Harcerstwo w programie PaT, hm. Anny Hilaruk, e-mail: [email protected].

Więcej informacji dostępnych na stronie.