Uczestnicy biorą udział w watrowych zajęciach.

Wędrownicy mieli okazję posmakować herbat z różnych zakątków świata, spróbować swoich sił w żonglerce, poznać tajniki sztuki aktorskiej czy dowiedzieć się, jak stawiać pierwsze kroki przy współpracy zagranicznej. Dla instruktorów został przygotowany specjalny program – dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia będące zajawką programu LIDER+ oraz inspirujące do tworzenia kreatywnego programu na imprezie harcerskiej.

Wieczorem uczestnicy wypełnili po brzegi zlotowe kawiarenki. U „Na Tropie” mieli okazję wziąć udział w tradycyjnych już speed dating’ach, „Równonoc” zebrała wędrowników na imprezie w rytmie letnich hitów, za to u Akademików dominowała poezja śpiewana. Prawdziwą atrakcją był także występ magika. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Centrum Kulturalne, na terenie którego odbył się kolejny pokaz kina letniego. Na watrowym ekranie wyemitowano „Donniego Darko”, o którym kilka słów wstępu powiedział najpierw komendant imprezy.

Dziś uczestników czeka kolejny dzień wypełniony zajęciami. Będą mieli także możliwość honorowego oddania krwi oraz zarejestrowania się w bazie dawców szpiku pod patronatem Fundacji DKMS.

Śledź na bieżąco wydarzenia podczas Wędrowniczej Watry 2015