Przedostatni dzień zlotu dał uczestnikom i instruktorom możliwość udziału w dwóch blokach warsztatowych, na których mogli doskonalić swoje umiejętności manualne, duchowe oraz naukowe.

Tematyka zajęć była rozmaita! Zaczynając od gier komputerowych, planszowych, hip-hopu, budowania ognisk, przechodząc przez programowanie gier komputerowych, robotykę, decoupage i doświadczenia chemiczne, skończywszy na zumbie, aktorstwie, sztukach walki czy RPG.  Dla kadr drużyn starszoharcerskich została przeprowadzona konferencja, podczas której wypracowano rozwiązania problemów pracy z harcerzami starszymi.

Po pysznym obiedzie wszyscy zlotowicze wraz z kadrą zostali przewiezieni do Gniezna nad jezioro Jelonek aby uczestniczyć w festynie patriotycznym, na którym uczestników PZHS-u odwiedziła naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz komendant Chorągwi Wielkopolskiej ZHP hm. Tomasz Kujaczyński.  Dla uczestników PZHS koncert dał zespół [HARCERZE]n. Po powrocie do Imiołek w ostatni wieczór na wszystkich czekała zlotowa kawiarenka  i śpiewanie przy blasku ognia.

Polowa Zbiórka Harcerstwa Starszego to największa i jedyna impreza dedykowana młodzieży w wieku gimnazjalnym w naszej organizacji. Jest cykliczną imprezą, odbywającą się co dwa lata. W tym roku PZHS odbywa się w Imiołkach na Stanicy „Orle Gniazdo” Hufca ZHP Poznań Nowe Miasto. Organizatorem jest Zespół Starszoharcerski Wydziału Wsparcia Metodycznego Głównej Kwatery ZHP oraz Referat Starszoharcerski Chorągwi Wielkopolskiej. Zlot zakończy się 3 maja.

Bądź na bieżąco na facebooku.