Główna Kwatera ZHP zaprasza instruktorki i instruktorów do udziału w imieniu ZHP w wydarzeniu szkoleniowym regionów europejskich WOSM i WAGGGS pod nazwą The Academy, które odbędzie się w Potro (Portugalia) w dniach 27 października – 1 listopada 2015.

Oferta Akademii składa się z sesji kształceniowych podporządkowanych trzem ścieżkom tematycznym: strategia i zarządzanie, edukacja i kształcenie, komunikacja.

Szczegóły dotyczące programu, poprzednich edycji The Academy oraz wszelkie informacje organizacyjne można znaleźć tu.

Koszt:

Zgłaszający się uczestnik zobowiązuje się do opłacenia części wpisowego (150 zł), wykupienia ubezpieczenia oraz poniesienia kosztów przygotowań do wieczoru międzynarodowego.

Pozostałe koszty, tj. pozostała część wpisowego obejmująca wyżywienie, zakwaterowanie, materiały szkoleniowe, dojazdu do/z lotniska w Warszawie oraz transport do/z Portugalii pokrywane są przez Główną Kwaterę ZHP w ramach Programu Polska 2023.

Kandydaci powinni spełniać następujące warunki:

• minimum stopień phm.,
  • zaliczona służbę instruktorską,
  • umiejętność swobodnego porozumiewanie się w języku angielskim (na poziomie co najmniej B2),
  • pełnienie funkcji na szczeblu chorągwi lub Głównej Kwatery,
  • zainteresowanie programem The Academy i gotowość do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniu od początku do końca (mimo że regulamin The Academy przewiduje możliwość skrócenia udziału do wybranych dni kształceniowych) oraz promowanie dorobku i zamierzeń ZHP,
  • gotowość do złożenia pisemnego sprawozdania i służenia organizacji wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas The Academy,
  • opinia właściwego komendanta,
  • zgoda chorągwianego pełnomocnika ds. zagranicznych do udziału w przedsięwzięciu,
  • doświadczenie (opisane w liście motywacyjnym) w pełnieniu funkcji związanych z jedną z trzech ścieżek tematycznych The Academy (strategia i zarządzanie, edukacja i kształcenie, komunikacja)

Dodatkowo: mile wiedziane doświadczenie we współpracy międzynarodowej (skautowej).

W uzasadnionych przypadkach będą brani pod uwagę kandydaci, którzy nie spełniają wszystkich warunków.

Zgłoszenie na The Academy należy wysłać na adres Wydziału Zagranicznego ([email protected]) do 8 września (do godz. 23.59).

Zgłoszenie musi być kompletne (tj.: wszystkie wymienione dokumenty należy przesłać razem – w jednym e-mailu) i zawierać:

• wypełnioną kartę zgłoszeniową (karta wg załączonego wzoru);
  • CV
  • list motywacyjny zawierający: powody, dla których kandydat chciałby wziąć udział w The Academy, opis dorobku kandydata w obszarze minimum jednej z trzech ścieżek tematycznych The Academy (strategia i zarządzanie, edukacja i kształcenie, komunikacja)
  • opinię właściwego komendanta,
  • zgodę chorągwianego pełnomocnika ds. zagranicznych do udziału w przedsięwzięciu.

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z informacjami podanymi na stronie internetowej wydarzenia.

Spośród kandydatów zostaną wybrane cztery osoby, w miarę możliwości tak, aby pokryte zostały wszystkie ścieżki tematyczne The Academy.

The Academy 2015_karta zgloszeniowa