Drodzy Harcerze i Harcerki! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z propozycją programową „Stop bierności – wyzwolić energię”. Stanowi ona odpowiedź na Uchwałę nr 14/XXXVIII Rady Naczelnej ZHP z dnia 25 maja 2014 r. w sprawie wskazania problemów wychowawczych.

Do jej głównych celów zaliczają się:

* walka z postawą bierności wobec świata i siebie,

* walka z roszczeniowością,

* promowanie postawy prospołecznej,

* promowanie dbałości o rozwój własnej osobowości oraz poczucia własnej wartości,

* promowanie odpowiedzialności i rzetelności.

Zważywszy na tematykę propozycji, a także wierząc, że funkcję drużynowych w ZHP pełnią najlepsi z najlepszych, chcemy zaprosić Was do współtworzenia zbioru dobrych inspiracji. Jeśli zamieścicie w Centralnym Banku Pomysłów wasz pomysł na wykształcenie w waszych podopiecznych promowanych w propozycji postaw,  w zamian dostaniecie pakiet konspektów stworzonych z tą samą myślą przez instruktorów Głównej Kwatery ZHP. Wszystkie zamieszczone w CBP konspekty zostaną zrecenzowane i po ewentualnych poprawkach opublikowane w specjalnej serii „Stop bierności”. Wykazując się inicjatywą, możecie nie tylko zyskać satysfakcję wynikającą ze współtworzenia centralnej propozycji programowej, ale także na kilka miesięcy przed innymi zdobyć dostęp do puli pomysłów najlepszych instruktorów w poszczególnych metodykach. Więcej informacji o tym, jak zamieszczać materiały w CBP, znajdziecie tutaj.

Na wasze konspekty zamieszczane w CBP czekamy do 31.01.2016 roku. Pamiętajcie, aby w nazwie zbiórek znalazło się hasło STOP Bierności.

Cała propozycja programowa jest dostępna tutaj.