Na przełomie lipca i sierpnia 2016 roku w Long Beach (California) w USA odbędzie się ósma edycja William I. Koch Sea Scout Cup- międzynarodowych regat dla skautów z całego świata.

W dniach 31 lipca-5 sierpnia Yacht Club w Long Beach znów będzie gościł przedstawicieli różnych krajów podczas najbardziej umiędzynarodowionych regat skautowych na świecie. Całość imprezy odbywa się pod patronatem Williama Kocha- amerykańskiego biznesmena, sympatyka skautów i żeglarza, zwycięzcy regat o Puchar Ameryki w 1992 roku.

Regaty odbywają się na dwuosobowych jednostkach klasy Flying Junior i charakteryzują się wysokim poziomem sportowym. Dzięki współpracy organizatorów regat z założoną przez Williama Kocha Oxbow Corporation istnieje możliwość uzyskania dofinansowania dla uczestników regat.

Szczegóły dotyczące imprezy oraz zdjęcia i materiały wideo z poprzednich edycji można znaleźć na stronie regat.

Polska reprezentacja brała udział w imprezie w roku 2014.

Więcej informacji na temat regat udziela phm. Maciej Pietrzczyk pod adresem [email protected]