Mimo deszczowej pogody, uczestnicy nie stracili pogody ducha! Rano harcerze starsi wzięli udział w apelu, który oficjalnie rozpoczął Polową Zbiórkę Harcerstwa Starszego 2015.

Kolejne – na szczęście – słoneczne godziny upłynęły w terenie na grze fabularnej o tematyce słowiańskiej. Podczas gry harcerze poznawali wartości kulturowe i obyczajowe plemienia Słowian. Zlotowicze wykonywali monety z cyny, sporządzali napary z darów lasu, puszczali wianki na łódce, co nawiązywało do nocy Kupały oraz przygotowywali naszyjniki i ozdoby z koralików. Pozostając w tej tematyce, po powrocie z gry, po zregenerowaniu sił zlotowicze uczestniczyli w Swadźbie czyli zaślubinach. Aktualnie trwająca kawiarenka i uczta weselna potrwa do późnych godzin nocnych, a ognisko i śpiew harcerzy starszych ogrzewa uczestników.
Polowa Zbiórka Harcerstwa Starszego to największa impreza dedykowana młodzieży w wieku gimnazjalnym w naszej organizacji. Jest cykliczną imprezą, odbywającą się co dwa lata. W tym roku PZHS odbywa się w Imiołkach na Stanicy „Orle Gniazdo” Hufca ZHP Poznań Nowe Miasto. Organizatorem jest Zespół Starszoharcerski Wydziału Wsparcia Metodycznego Głównej Kwatery oraz Referat Starszoharcerski Chorągwi Wielkopolskiej. Zlot zakończy się 3 maja.
Bądź na bieżąco na facebooku.