Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie „Pochwal się programem” organizowanym przez Wydział Inspiracji i Poradnictwa Głównej Kwatery ZHP! Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia 2016 roku.

Konkurs dotyczy drużynowych, którzy napisali i realizują ciekawy, inspirujący oraz adekwatny program dla swojej drużyny. Zachęcamy wszystkie osoby odpowiedzialne za realizacje programu w hufcach – komendantów, ich zastępców, namiestników – do zgłaszania swoich kandydatów. To właśnie na podstawie rekomendacji z hufca wyłonimy najciekawsze, najbardziej inspirujące i przede wszystkim najtrafniej dobrane do odbiorców programy pracy drużyn i gromad.

Dobry program naszych drużyn to nie tylko jeden z pięciu filarów Strategii ZHP na lata 2012-2017, to także dowód na to, że zarówno na każdym poziomie zarządzania hufcem i drużyną wszystko działa bez zarzutu.

Programy wraz z krótkim uzasadnieniem mogą zgłaszać komendanci hufców, zastępcy/członkowie komend hufców ds. programowych/pracy z kadrą oraz namiestnicy. Krótkie uzasadnienia mają zawierać informacje odnośnie adekwatności programu do potrzeb danej jednostki oraz czy działania przez nich zaplanowane są realizowane.

Po 15 stycznia  zbierze się komisja, składająca się z metodyków, która oceni nadesłane prace i wyłoni zwycięzców. Aby wziąć udział w konkursie program pracy musi być realizowany w roku 2015/2016. Propozycje do konkursu należy przesyłać na adres [email protected].

Programy pracy będą oceniane w oparciu o następujące kryteria:

• Obecność i poprawność wszystkich elementów (charakterystyka, analiza, cele, zamierzenia, harmonogram),
  • Czy poszczególne elementy konsekwentnie z siebie wynikają,
  • Czy wyznaczone cele korespondują z Podstawami Wychowawczymi ZHP,
  • Atrakcyjność dla danej grupy wiekowej,
  • Adekwatność analizy do danego środowiska (w oparciu o rekomendacje z hufca),
  • Inne (m. in. przejrzystość programu, praca z kierunkami programowymi).

Serdecznie zapraszamy!