Od dzisiaj witamy Was na nowej stronie internetowej ZHP.PL! Po prawie pięciu latach rozstajemy się z dotychczasowym serwisem uruchomionym krótko przed Jubileuszowym Zlotem Stulecia Harcerstwa w Krakowie.

Zmieniamy nie tylko stronę główną, ale także sposób funkcjonowania całego serwisu internetowego ZHP.

Dzisiaj zapraszamy Was do zapoznania się z nową strukturą portalu. Podzieliliśmy go na trzy zasadnicze części: Aktualności (czyli newsy ze wszystkich wydziałów Głównej Kwatery ZHP, bieżące wydarzenia i projekty), Odkryj harcerstwo – podstawowe wiadomości o ZHP, naszym programie, strukturze i władzach organizacji) – oraz Strefa instruktora, gdzie w ujęciu tematycznym znajdziesz wiadomości przydatne w pracy harcerskiego lidera.

W niedługim czasie ZHP.PL zastąpi dotychczasowe strony tematyczne poszczególnych agend Głównej Kwatery ZHP. Będzie to następowało sukcesywnie na przestrzeni następnych dwóch-trzech miesięcy, ale adresy z których korzystaliście (np. ksztalcenie.zhp.pl, skauting.zhp.pl) dalej będą działały. W którymś momencie po prostu zaczną przenosić do przestrzeni na nowym ZHP.PL. Potem dotychczasowe serwisy będą dostępne w archiwum… prawdopodobnie do końca internetu.

Nowa strona ZHP.PL to zagregowane wiadomości ze „szczebla centralnego” ale także przestrzeń by pokazać Wasze harcerstwo – w chorągwiach, hufcach i drużynach. Dzięki nowym możliwościom prezentowania treści wspólnie możemy pokazywać i pisać o tym, co dzieje się w całej Polsce. #Harcerskielato pokazało Waszą niesamowitą aktywność – w ciągu dwóch miesięcy otagowaliście łącznie ponad 15 000 zdjęć z obozów, rajdów i innych wydarzeń. ZHP.PL nie będzie stroną jednego administratora, ale wspólnym przedsięwzięciem prezentującym niesamowitą energię i potencjał, który drzemie w harcerstwie.

Strony wydarzeń i imprez cyklicznych (np. rajdgrunwaldzki.zhp.pl, zlotkadry.zhp.pl, jamboree2015.zhp.pl) pozostają na swoim miejscu i nie będą integrowane z nowym serwisem. Pod dotychczasowymi adresami pozostają także strony Ewidencji i innych usług dostarczanych przez ZHP.

Operacja scalenia serwisów jest dla nas dużym wyzwaniem. Będziemy bardzo zobowiązani za wszystkie uwagi, pomysły, wytknięcie literówek lub nielogiczności w sposobie działania nowego ZHP.PL. Abyśmy mogli na nie sprawnie reagować, stworzyliśmy po prawej ekranu specjalny czerwony guzik. Napiszcie nam, co myślicie o zmianach i co możemy poprawić.

Pozdrawiamy Was serdecznie! Czuwaj!

Ekipa Ostatniego Odcinka: Wiktoria, Monika, Agata, Michał, Mateusz, Piotrek, Darek i Karol