W moim hufcu nie ma nikogo, kto ma naramiennik wędrowniczy. Co mam zrobić, by móc go zdobyć? Mam 28 lat i chcę założyć drużynę wędrowniczą. Czy mogę zdobyć naramiennik, czy jestem za stary? Maile tego typu czytam od 7 lat.  Za każdym razem myślę sobie, że coś tu nie gra… Kursy, podręczniki, FAQ-u i inne metody nie są skuteczne, skoro ludzie nadal o to pytają.  Zapewne czytający ten tekst też nie wypełnią tej luki. Za dzień, dwa, tydzień czy pół roku pojawią się kolejni, którzy powtórzą zadane już wcześniej pytanie: JAK ZDOBYĆ NARAMIENNIK WĘDROWNICZY? Sposoby są dwa: zaplanować i zrealizować próbę wędrowniczą lub ukończyć Kurs Drużynowych Wędrowniczych. Dzięki temu każdy, dosłownie KAŻDY ma możliwość zdobyć naramiennik.

Więcej przeczytasz w artykule Ewy Sidor w Internetowym Magazynie Wędrowniczym „Na Tropie”.