Ponad 270 zuchów, harcerzy i instruktorów zmierzyło się w sobotę XXV Mistrzostwach Pływackich Związku Harcerstwa Polskiego, które odbyły się w Bydgoszczy.

Zgłoszeni zawodnicy startowali w pięciu kategoriach wiekowych. Suma wyników osób startujących z danej chorągwi podsumowała wodne zmagania. Pierwsze miejsce należy do Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej, na drugim uplasowała się Chorągiew Śląska, trzecie miejsce należy do Chorągwi Gdańskiej! Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i puchary, które wręczył hm. Lucjan Brudzyński, zastępca Naczelnika ZHP oraz hm. Lucyna Andrysiak, zastępca Komendanta Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej.

Ponadto Centrum Wychowania Morskiego ZHP przygotowało niespodziankę dla organizatorów – na ręce reprezentacji Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej przekazano dwie nagrody w postaci rejsu do dowolnego miejsca na świecie! Jedną z nich otrzymał hm. Piotr Nawrocki, wieloletni komendant Mistrzostw za swoją służbę i pracę na rzecz młodych pływaków.