Wydział Zagraniczny Głównej Kwatery ZHP przedłuża rekrutację do udziału w International Rover Week 2015 do 7 czerwca! Jeśli masz doświadczenie w pracy instruktorskiej metodyką wędrowniczą oraz w organizacji co najmniej jednego przedsięwzięcia dla wędrowników lub kadry wędrowniczej na poziomie hufca, zapoznaj się koniecznie z tym ogłoszeniem!

Uwaga! Przedłużony termin zgłoszeń (do 7 czerwca) i zmiana w wymaganiu rekrutacyjnym – jeśli jesteś zainteresowany udziałem w International Rover Week musisz jedynie posiadać doświadczenie w pracy instruktorskiej metodyką wędrowniczą oraz w organizacji co najmniej jednego przedsięwzięcia dla wędrowników lub kadry wędrowniczej na poziomie hufca (a nie, jak uprzednio, na poziomie chorągwi).

International Rover Week 2015 – dla kogo?

Adresatami International Rover Week są wszyscy wędrownicy (18+) oraz instruktorzy (do 30 lat).

Kiedy?

Od 28 lipca (wtorek) do 8 sierpnia (sobota) 2015 roku

Koszt

Wpisowe: 400 franków (w zależności od kursu franka, obecnie ok. 1500 zł), w tym:

• uczestnik pokrywa połowę wpisowego w wysokości 200 franków (w zależności od kursu franka, obecnie ok. 750 zł);

• pozostała część wpisowego oraz koszty dojazdu dofinansowane są w ramach Programu Polska 2023.

Dofinansowanie otrzymają 2 osoby wyłonione w procesie rekrutacji.

Koszt wpisowego obejmuje:

• Zakwaterowanie w namiotach i podstawowe wyposażenie uczestnika

• Lunch, produkty do przygotowania własnych posiłków, BBQ

• Tradycujny szwajcarski obiad podczas obchodów 1 sierpnia (Swiss National Day and Scouting Founders Day)

• Zajęcia, które przewidziane są w ramach programu

• Pamiątkowa przypinka i chusta

Program

Organizatorzy zadbają o to, by każdy dzień w Kanderstegu był wypełniony różnego rodzaju zajęciami. Wśród propozycji programowych są m.in. dwie górskie wycieczki, których trudność będzie można indywidualnie dobrać do kondycji (jeden nocleg uczestnicy spędzą w górskiej chatce położonej w szwajcarskich Alpach), International Evening oraz zajęcia w międzynarodowych patrolach.

Wymagania rekrutacyjne

• Wiek 18-30 lat

• Język angielski w stopniu komunikatywnym

• Doświadczenie w pracy instruktorskiej metodyką wędrowniczą oraz w organizacji co najmniej jednego przedsięwzięcia dla wędrowników lub kadry wędrowniczej na poziomie hufca.

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia wraz z odpowiedzią na pytanie „Co, z dorobku harcerskiej pracy metodyką wędrowniczą, warte jest zaprezentowania na skautowym forum?” (max 1 str. A4) w terminie do 14 maja br. na adresy e-mail: [email protected]

• Strona wydarzenia

• Broszura