Gala Dnia Myśli Braterskiej, to niezwyczajny dzień w harcerskim kalendarzu. Dla osób, które jadą na Galę przygotowaliśmy panele, które pozwolą na swobodną wymianę doświadczeń. 28 lutego 2015 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, w godzinach 12:30-14:00 odbędą się dwa panele dyskusyjne.

Jak budować przestrzeń dla harcerstwa w mieście?
Hasłem przewodnim będzie: Miasto-Kuratorium Oświaty-Szkoły-ZHP – konsorcjum przyszłości.

Uczestnicy spróbują stworzyć wzorcowy model współpracy wszystkich stron tworzących przestrzeń dla  prawidłowego funkcjonowania i rozwoju Związku Harcerstwa Polskiego. Za przykład posłuży Miasto Gdańsk. Będzie to też okazja do refleksji nad rolą i wartością współczesnego harcerstwa w przestrzeni lokalnej.

Udział w spotkaniu zapowiedzieli m.in. Pan Grzegorz Szczuka, Dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Pani Beata Wolak, Z-ca Dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

To spotkanie idealne dla instruktorów ZHP, który w swoich środowiskach odpowiadają za współpracę z gminnymi wydziałami edukacji, kuratoriami oświaty oraz dyrektorami szkół.

Harcerstwo – akademia umiejętności kluczowych

Panel ten będzie miał na celu przekazanie informacji jak harcerskie doświadczenie pomaga w skutecznym poszukiwaniu, a następnie w funkcjonowaniu na rynku pracy.
Podczas dyskusji padnie kilka ważnych pytań, m.in.:

• Jak wykorzystywać przestrzeń, którą daje ZHP do budowania profesjonalnego doświadczenia?
  • Co o instruktorach ZHP myślą pracodawcy?
  • W jaki sposób prezentować harcerski dorobek w CV i podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Odpowiedzi na te pytania poszukamy wspólnie ze specjalistami HR, pracodawcami i coachami biznesu.
Panel ten skierowany jest do instruktorów ZHP, którzy chcą wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy: studentów, osoby poszukujące pracy.

Liczba miejsc na każdy z paneli jest ograniczona. W związku z tym istnieje możliwość rezerwacji miejsc wysyłając wiadomość z nazwą panelu na adres e-mail: [email protected] (miejsca gwarantowane) lub zapisanie się na spotkania w dniu Gali Dnia Myśli Braterskiej w ECS w Gdańsku, jednakże wtedy organizatorzy nie gwarantują miejsc.

Do zobaczenia w Gdańsku!