„Najważniejszy cel skautingu – wychowywać; pamiętajcie, nie nauczać lecz
wychowywać, to jest nakłaniać chłopca, by sam dla siebie, z własnej ochoty
uczył się tego, co będzie mu potrzebne dla rozwoju wewnętrznego.”
Robert Baden-Powell

Druhny i Druhowie!
Dziś, na całym świecie skauci obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. W tym szczególnym dniu skauci przesyłając życzenia myślą o sobie wzajemnie, dziękują za przyjaźń i wspólną służbę.

To szczególny dzień, w którym pomimo zgiełku codzienności mamy szansę poczuć wyjątkową, łączącą nas wszystkich więź braterstwa. W dobie rewolucji cyfrowej mamy potrzebę odczucia bliskości innych ludzi osób. Właśnie w tym dniu spotkajmy się na uroczystych zbiórkach, usiądźmy w kręgu i poczujmy
radość płynącą z bycia razem, zadowolenie z tego, że możemy porozmawiać, widzieć czyjeś emocje, uśmiech i słyszeć śmiech

Druhny i Druhowie!
W Dniu Myśli Braterskiej życzę Wam poznania siły braterstwa, które jest zakorzenione w każdym z nas. Satysfakcji z pełnionej służby oraz odwagi, by zmieniać świat na lepsze. Życzę Wam, aby w trakcie Waszej harcerskiej wędrówki spełniały się plany i marzenia – abyście czerpali zadowolenie i satysfakcję z pełnionej służby.

hm. Małgorzata Sinica, naczelnik ZHP