Dyskusja toczy się obecnie we wszystkich środowiskach instruktorskich ZHP. Hufce, które nie przekazały jeszcze wyników dyskusji, prosimy o jak najszybsze przekazanie ich.

Kolejnym etapem jest dyskusja regionalna, organizowana przez Główną Kwaterę ZHP:

• 30.05.2015 – Kraków, zgłoszenia do 20 maja
    • 30.05.2015 – Gdańsk, zgłoszenia do 20 maja
    • 31.05.2015 – Wrocław, zgłoszenia do 20 maja
    • 13.06.2015 – Kutno, zgłoszenia do 2 czerwca.

W formie ogólnopolskiej konferencji 29 sierpnia br. podczas 4. Zlotu Kadry ZHP – zgłoszenia osób nie biorących udziału w zlocie do 31 lipca.

Wpisowe: 15 zł (obiad)

Warunki uczestnictwa: Przesłanie w podanym wyżej terminie zgłoszenia na adres: [email protected]  zawierające:

– stopień,

– imię i nazwisko,

– hufiec/chorągiew,

– pełnioną funkcję

– nazwę miasta, w którym będziesz uczestniczyć w konferencji

oraz wpłata wpisowego w terminie do 3 dni przed konferencją na konto zawarte w potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia.

Program Konferencji: Podczas konferencji będziemy rozmawiać o wartościach, które są dla nas najistotniejsze i które jako Związek Harcerstwa Polskiego chcemy przekazywać młodym ludziom. W oparciu o nadesłane przez hufce redakcje „Praw” oraz wypracowane wartości spróbujemy wypracować wspólną redakcję punktów Prawa Harcerskiego.
Wszystkie komendy i władze poszczególnych szczebli powinny aktywnie włączyć się w dyskusję instruktorską. Dyskusja ma nam dać odpowiedź, czy zaproponowana redakcja Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego jest właściwie zapisanym zbiorem wzorca, według którego powinniśmy wychowywać i postępować oraz czy niesie ze sobą oczekiwane zmiany.