Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych instruktorów, drużynowych i wędrowników na, już trzeci, webinar – spotkanie online na żywo z tematyką edukacji globalnej. Realizując międzynarodowy projekt „Aktywni Obywatele Świata” zachęcamy do udziału wszystkich, których interesują współzależności globalne i pełny obraz świata, w którym żyjemy.

Poprzednie spotkania dotyczyły misji i wizji edukacji globalnej a także dostępu do edukacji na świecie i nowych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Tym razem spotkamy się z panią Draginją Nadażdin – dyrektorką biura Amnesty International Polska, by posłuchać o sytuacji uchodźców, którzy jako prześladowani uciekają ze swoich krajów, szukając schronienia w krajach Europy.

Wiele środowisk skautowych obecnie angażuje się w akcję, ofiarując doraźną pomoc i wsparcie tym, którzy przebywają w utworzonych naprędce obozach dla uchodźców lub tym, którzy dopiero docierają i czekają na decyzję w sprawie ich statusu na terenie Unii Europejskiej.

Pani Draginja Nadażdin postara się pokazać wiele różnych aspektów związanych z ludźmi uciekającymi obecnie przed działaniami wojennymi, łącznie z prezentacją obecnych polityk w sprawie uchodźców z przełożeniem na sytuację w naszym kraju.

Zapraszamy dziś, o godz. 20:00 na stronę internetową webinaru, gdzie odbędzie się ponadgodzinne spotkanie z panią Draginją Nadażdin.